Ve středu, 22. listopadu, nás navštívily lektorky z Badatelské akademie z Litoměřic. Pod vedením paní Mgr. Dany Hádkové se zaměřily na kognitivní vlastnosti žáků. Celý den se nesl v duchu: „O nadání, aneb nějaký dar máme každý“. Na úvod jsme si prošli pravidla pro následující práci a poslechli si nádhernou ukázku z knihy Agnes a Zakázaná hora od autorky Veroniky Hurdové. Příběh malé Agnes nás provázel celé dopoledne. Žáci se následně na dalších úlohách věnovali procvičování pozornosti, představivosti, prostorové orientace a také koncentrace. Při činnostech byli úžasně motivováni a vedeni, i chyba je součástí našich životů a pomáhá nám posunout se dál. Na závěr každý z žáků zakreslil jednoduchý symbol, který vystihoval jeho DAR. Žáci pracovali soustředěně, naslouchali si a vnímali jeden druhého, ukázali se jako velmi skvělý kolektiv, byla a jsem na ně velice pyšná.