Snídaňové kluby

V září letošního školního roku naše základní škola zahájila novou iniciativu – snídaňové kluby pro všechny žáky. Tato myšlenka umožňuje dětem přijít ráno do školy a nasnídat se z pestré nabídky potravin zajišťované ve formě bohatě obloženého bufetu.

Od zahájení projektu nám počty strávníků rapidně stoupají. Sejde se kolem osmdesáti dětí, které využívají zahájení dne zdravou a vyváženou snídaní. Začínáme v 7 hodin ráno, snídaně trvá do 7:40, což poskytuje dostatek času pro všechny žáky, kteří chtějí využít této výhody.

Bufetová nabídka je pestrá a zohledňuje různé chutě a preference dětí. Mezi dostupnými možnostmi najdeme klasická snídaňová jídla, jako jsou müsli, vločky, různé druhy pečiva, tousty a ovoce. Kromě toho jsou k dispozici i sytější varianty, jako jsou volská oka, párky, šunky a sýry. Nechybí ani pečené dobroty jako bábovky nebo štrúdly.

Dětem jsou také k dispozici mléka, kakao, jogurty a různé druhy džusů, což přispívá k celkovému zdraví a vitalitě našich žáků.

Tato iniciativa nejen podporuje zdravý životní styl, ale také vytváří příjemné prostředí pro společný čas před začátkem vyučování. Děti se mohou společně nasnídat, povídat si a navzájem se podporovat. Tímto způsobem se posiluje společenství naší školy a vytváří se prostor pro budování přátelství.