Pojďte se s námi podívat na naši školní zahradu! 

Pojďte se s námi podívat na naši školní zahradu! 

Pojďte se s námi podívat na naši školní zahradu!  Přes výkyvy počasí, které nás v letošním jaru postihly, pracujeme pilně na naší školní zahradě. Staráme se o zaseté rostliny, plejeme, mulčujeme a když je potřeba, tak i vydatně zaléváme. Tahle činnost je totiž mezi...

číst více
Den Země 

Den Země 

Den Země    Dne 15. dubna 2024 na naší škole proběhla celoškolní akce k příležitosti Dne Země. Akce začala třídnickými hodinami a pokračovala širokou škálou činností jak v učebnách, tak i ve venkovních prostorách školy. Ve třídách se žáci seznámili s různými...

číst více

TECHNICKÉ KLUBY

Hraní a práce s Robotickými hračkami, Bee-boty, legem. Práce na 3D tiskárnách, vytváření svých 3D modelů, práce přes VR a další různé technické vybavení čeká na všechny, co mají zájem. Vyzkouší si zde programování vlastních hraček a robotů, díky tomu si formou her a hraní rozvíjí svou paměť, kreativitu a znalosti v mnoha dalších předmětech. Seznamují se s řemeslnými i výtvarnými postupy. Rozvíjíme kreativitu, zručnost a představivost. V rámci logiky hrajeme tradiční i netradiční hry, skládáme stavebnice, řešíme hádanky či rébusy. 

ZÁJMOVÉ KROUŽKY

Jakmile nám dovolí pořádat zájmové kroužky, veškeré informace budou zveřejněny zde. 

CENTRUM SPORTU

Centrum sportu na naší škole nabízí žákům již od 1. třídy podmínky pro různorodé pohybové aktivity, rozvíjí jejich dovednosti, podporuje zájem o sport a umožňuje aktivně trávit volný čas. K dispozici je plně vybavená tělocvična, multifunkční hřiště s atletickým oválem a umělým povrchem pro míčové hry. Kromě široké nabídky pravidelných sportovních kroužků (např. florbal, vybíjená, Odznak všestrannosti, Sportuj ve škole) pořádáme lyžařský a snowboardový výcvikový kurz, ozdravný pobyt, plavecký výcvik a vodácký kurz. Škola se také účastní mnoha soutěží a sportovních akcí, kdy některé z nich se konají i na našem hřišti nebo v tělocvičně.

KLUB NADANÝCH DĚTÍ

Záměrem klubu je poskytnout dětem s různým druhem nadání klubová setkání zaměřená na jejich nadstandartní rozvoj a rozšiřování obzorů. Programy klubových setkání jsou zaměřeny na rozvoj různorodých zájmů dětí, na badatelskou činnost, logické aktivity, podporu přirozené zvídavosti a radosti z objevování a rozvíjí kognitivní schopnosti. 

KNIHOVNA

Milý čtenáři, pokud máš rád knížky, miluješ napínavé příběhy, chceš se setkávat se svými kamarády nad strašidelnými příběhy, chceš řešit záhady v detektivkách, tak to jsi na správném místě. V naší knihovně si můžeš půjčovat knihy nejrůznějších žánrů – pohádky, pověsti, detektivní příběhy, oblíbenou fantasy či sci-fi literaturu.  Na své si přijdou i romanticky založené čtenářky, milovníci záhad a napětí i fanoušci komiksů.  Naučná literatura ti může pomoci při zpracovávání projektů nebo referátů do výuky. Kromě knih na tebe čeká celá řada zajímavých a oblíbených časopisů, např. ABC mladých techniků, Čtyřlístek či časopisy o počítačích.  Stačí přijít, pohodlně se usadit a začíst se do tajemných příběhů. Tady se fantazii meze nekladou, fantazie má v naší knihovně zelenou. To vše v příjemném prostředí s posezením a prostorem pro relaxaci. 

V průběhu roku budou vyhlašovány různé soutěže. Pilní čtenáři také mohou sbírat perly. Pokud totiž správně odpovíš na otázky, které nalezneš v některých knížkách, získáš za každou knížku jednu perlu. Nejlepší sběrač perel bude každý školní rok náležitě odměněn.  

Přijď se k nám podívat! Těšíme se na tebe. 

ENVIRONMENTÁLNÍ AKTIVITY

Tento odborný název v sobě skrývá vlastně jen jednoduché zásady, jak bychom se měli chovat k přírodě, k životnímu prostředí a v zásadě i k celé společnosti. Všichni známe pravidla slušného a správného chování, která jsou vlastně úplně jednoduchá. Podobně jednoduchá jsou i pravidla chování k přírodě a k životnímu prostředí. Jen je dodržovat. Naše škola si klade za cíl tyto zásady správného chování žákům vysvětlovat, seznamovat je s nimi, naučit je používat a dodržovat v běžném životě. Rádi tento úkol plníme. Pro lepší pochopení budujeme v naší škole přírodní zahradu, která bude rájem pro environmentální výchovu. Bude zde broukárium (panelák pro brouky a hmyz), různé druhy rostlin a dřevin, které mají vegetační období během celého roku. Myslíme si, že to bude velice zajímavé, hezké a poučné.