Pojďte se s námi podívat na naši školní zahradu! 

Přes výkyvy počasí, které nás v letošním jaru postihly, pracujeme pilně na naší školní zahradě. Staráme se o zaseté rostliny, plejeme, mulčujeme a když je potřeba, tak i vydatně zaléváme. Tahle činnost je totiž mezi námi velmi oblíbená.  

Letos jsme si vypěstovali ředkvičky, mrkev, sazenice dýní, dozrává nám hrášek, pěkně roste i červená řepa. Sazenice rajčat i paprik se taky mají hezky k světu. A ty brambory! Už se těšíme, co si na podzim ze sklizené zeleniny uvaříme. 

Kromě zeleniny máme na zahradě také bylinkový záhon, kde se učíme rozpoznávat bylinky a seznamujeme se s jejich použitím v kuchyni.  

A aby vše nebylo jen o jídle. Kromě zeleniny pěstujeme na zahradě i okrasné rostliny, dřeviny a ovocné keře a stromky. Letos po náhlých mrazech to s úrodou nedopadne dobře, ale nevadí. Budeme se starat dál a příští rok nám naši péči stromky i keře jistě vynahradí. 

A co budeme dělat dnes? Zase vytrháme plevel, který po vydatných deštích roste jako o závod, ochutnáme první slaďoučký hrášek, zopakujeme si názvy bylinek a jejich využití při přípravě jídel a budeme se těšit na prázdniny, protože už budeme pomáhat rodičům i prarodičům na zahradě. My už to totiž umíme.  

Přejeme vám hezký předprázdninový měsíc, děti ze ZŠ Přemyslovců.