18. září nadešel ten správný den a my se, i díky dotačnímu programu v rámci EVVO Ústeckého kraje, jako celá třída vypravili na pobyt s ekologickým programem. Přizvali jsme s sebou další kamarády z různých tříd a vytvořili prima partu pro celý pobyt na Mentaurově poblíž Litoměřic. Při příjezdu už na nás čekaly lektorky Kačka a Péťa ze SEVERU (Střediska ekologické výchovy Litoměřice), které nás celých 5 dní provázely ranním a odpoledním programem a nadchly nejen děti pro mnoho aktivit. Během těchto dní jsme poznali spoustu živočichů, které jsme zkoumali lupami a mikroskopy. Vyšli jsme se podívat na neuvěřitelnou vyhlídku na Hradiště a snažili jsme se sžít se s přírodou. V odpoledních hodinách si žáci vyzkoušeli slackline – chůzi po provaze, stavěli v lese domečky, opekli si špekáčky na ohni a zazpívali písničky, v neposlední řadě si vedli badatelský deník. Celý pobyt se nesl v duchu příjemné a kamarádské atmosféry, všichni naši žáci se chovali naprosto vzorně a pozorně nejen vůči sobě navzájem, ale hlavně vůči přírodě. Pobyt jsme si VŠICHNI báječně užili.