Staré pověsti české

V pondělí 15. ledna jsme společně se žáky čtvrtých a pátých ročníků navštívili Divadlo Rozmanitostí v Mostě.  Děti si tak zábavnou formou v krátkých vtipných epizodách připomněly báje a pověsti o původu českého národa.  Prostřednictvím divadelního představení poznaly, že historie nemusí být nuda, ale velká zábava. Všichni žáci byli českými pověstmi nadšení a herce odměnili velkým potleskem.

Dobronauti

Ve čtvrtek 11. ledna nás čekalo velké dobrodružství. Z tajného videovzkazu jsme se dozvěděli, že máme velkou superschopnost – zlepšovat vztahy mezi lidmi. Všichni jsme se společně vydali řešit zapeklitý případ, kdy se děti pohádaly a trochu i ublížily. Naším společným cílem bylo poradit všem tak dobře, aby si nikdo z dětí neodnesl žádná zranění na duši a situace byla zachráněna. V závěru společné týmové práce jsme objevili, co nám samotným pomůže zvládat vztek, jak máme reagovat na agresi a jak se jí vyhnout.  Dobré rady jsme si napsali na kartičky, abychom se k nim mohli kdykoli vrátit a připomenout si je. Tak se z nás stali DOBRONAUTI !