21. 2. se naši žáci opět spojili se svými kamarády ze „Země vycházejícího slunce“. Tentokrát se organizace ujala základní škola Uranouchi ve městě Susaki, Japonsko. Připravili si pro nás zajímavou aktivitu, skládání origami. Studenti byli rozděleni do třech skupinek, a tak měli i lepší příležitost poznat své japonské vrstevníky. Během hodinové konverzace si zúčastnění vytvořili králíka, srdce a vrhací hvězdu z papíru.

K této příležitosti nám japonská škola zaslala suvenýry a speciální origami papír. Bohužel se vše zdrželo celním procesem a balíček k nám dorazil později. A tak jsme si uspořádali japonskou hodinu, při které jsme si spravedlivě dárky rozdělili. Pořadí určil interaktivní vědomostní Kahoot kvíz na téma město Susaki a Japonsko. Ochutnali jsme výborné sušenky a výběrový japonský čaj. Našim japonským kamarádům moc děkujeme a těšíme se na příští výměnu. Tu budeme organizovat my a budeme vařit. Napadá vás, co bychom si mohli s našimi japonskými kamarády za jednu hodinu on-line uvařit? Nápady nám pište do komentářů.