26. dubna jsme pořádali oblastní kolo 24. ročníku McDonald´s Cupu a obě naše družstva nemohla na této oblíbené akci chybět. Letošní ročník byl velmi silně obsazen, a to i po odhlášení dvou škol se v mladší kategorii (1.-3. třída) účastnilo 7 družstev, ve starší kategorii (4.-5. třída) ještě o 2 družstva více.   
Mladší kategorie: v základní skupině jsme 1x prohráli a 2x remizovali. Vzhledem k rovnosti bodů i skóre musely o postupu do dalších bojů rozhodnout penalty, které jsme vyhráli. V semifinále jsme byli proti ZŠ Prokopa Holého méně úspěšní a po prohře 1:4 jsme hráli o 3. místo se ZŠ a MŠ Kpt. O. Jaroše. Vítězové základní skupiny pro nás byli silným soupeřem a prohra 2:7 znamenala celkové 4. místo. Odměnou nám však je postup do okresního kola, kde určitě zabojujeme o lepší umístění. 
Starší kategorie: po dvou výhrách a jedné prohře jsme ve skupině obsadili 2. místo a postoupili do semifinále. Zde jsme narazili na jednoznačného vítěze druhé skupiny Peruc, jejíž žáci pokračovali ve skvělé hře a porazili nás 3:0. V důležitém zápase o 3. místo, které zároveň znamenalo postup do okresu, jsme oplatili porážku ze skupiny ZŠ Prokopa Holého a zvítězili 3:0.  
Naše škola tedy bude mít v okresním kole zastoupení v obou kategoriích, k čemuž moc gratulujeme a 10. května budeme držet palce.