V termínu od 18. 2. 2022 do 25. 2. 2022 proběhl ve Vysokém nad Jizerou lyžařský a snowboardový výcvikový kurz spojený s ozdravným pobytem. Na hory vyrazily dva plné autobusy sněhuchtivých žáků, od nejmladších druháčků až po “velké deváťáky”.

I přes občasnou nepřízeň počasí si žáci i dospělí pobyt náramně užili. Po dlouhé době se věnovali sportovním aktivitám, ale i kolektivním hrám, při kterých docházelo ke stmelování kolektivu malých i velkých účastníků.

V rámci pobytu také proběhlo mnoho soutěží, závodů, her a turnajů, například v lyžování, snowboardu, bobování, malování, karaoke. Po večerech jsme hráli deskové a karetní hry, kdy si děti rozvíjely logické myšlení i umělecké cítění, smysl pro spravedlnost i pro humor.

Dokonce i úplní začátečníci odjížděli domů se zvládnutými základy jízdy na lyžích nebo snowboardu. Žáci ozdravného pobytu se vraceli domů odpočati a nabiti energií ze sněhových hrátek, které si doma nemají šanci užít. Doufáme, že si příští rok tento pobyt na horách zopakujeme.