Krajské setkání nadaných žáků – 16. a 17. června 2023, Kadaň

V pátek 16. června se skupinka našich nadaných a motivovaných žáků vypravila do Kadaně na krajské setkání nadaných žáků. Celé dva dny byly nabité workshopy a ukázkami pokusů, které si připravili studenti VŠCHT. Žáci se seznámili s virtuální realitou, leteckým simulátorem, vytvořili si jednoduchou marionetu, vyzkoušeli si různé druhy šifrování, které následně uplatnili při velké šifrovací hře. Na závěr čekala všechny veliká výzva v podobě přepravy vajíčka z 2. patra školy až na zem, na trávník. Většina skupin se mohla radovat z celého vajíčka i po provedeném hodu a těm, kterým se to nezadařilo, si to určitě znovu vyzkouší. Všichni naši žáci se zhostili reprezentace školy na výbornou, jak už znalostmi, nadšením, kreativitou, tak také i chováním. Patří jim VELIKÁ pochvala.