Přestože byl týden od 23. 5. do 27. 5. malinko deštivý, nám to vůbec nevadilo, protože zem déšť potřebuje a po dlouhé době pršelo vydatně. A tak v těchto dnech, kdy jsme nemohli ven, jsme si užívali „družinové kino“, hráli jsme různé deskové hry a zpívali naše oblíbené písničky. Také jsme si vyzkoušeli roli vědce a prováděli jsme pokusy. Na školním hřišti jsme hráli pohybové hry a také jsme tam za pomoci prostřihaných obrázků zkoumali přírodu z jiného pohledu. Nechybělo ani naše tvoření a malování. V půlce týdne jsme si připomněli jeden velmi významný den a to „Pomněnkový den“ tzv. „Mezinárodní den pohřešovaných dětí“, který je právě spojován s pomněnkou.  

A protože už nám léto klepe na dveře, bývá krásné počasí a my rádi jezdíme na kole, tak jsme si hravou formou zopakovali správné vybavení kola a pravidla silničního provozu. V pátek jsme se také rozloučili se dvěma praktikantkami ze SPgŠ Most. Užili jsme si s nimi krásné tři týdny. Ke konci týdne se do 3. oddělení přišly podívat bývalé děti, které družinu navštěvovaly. To bylo velmi milé setkání a hlavně překvapení.  

Přejeme vám všem krásné a pohodové dny a už se těšíme na další týden, který bude opět super, protože v půlce týdne oslavíme svátek dětí, na který se už mooooc těšíme.