V hodinách fyziky s paní učitelkou Koptovou nastal čas na to, na co se všechny děti těšily – čas na pokusy. Učili jsme se  o vlastnostech pevných, kapalných a plynných látek. Povídali jsme si o povrchovém napětí vody a prvním pokusem se děti snažily stříkačkou po kapkách dostat na korunu co nejvíce kapek vody. Rekord byl přes 70 kapek. Děti pokus moc bavil a můžete očekávat, že ho budou určitě chtít zopakovat i doma smile. Při dalším pokusu jsme zkoumali vlastnosti látek plynných, kdy jsme zkoušeli uhasit svíčku plynem vzniklým po přidání sody do octa. Dále děti dostaly zkumavky s různými látkami a snažily se určit o jakou látku se jedná. Fyzika děti moc baví, hlavně pokusy a těší se na každou hodinu.