Dne 26.3.2024 si čas před Velikonočními prázdninami žáci třídy 5.A společně se spolužáky ze třídy 9.A zpříjemnili návštěvou Techmanie v Plzni. Po cestě, která proběhla bez obtíží, již nastal čas na prozkoumaní všech možných aktivit, které centrum poskytuje. Všechny technické a vědecké aktivity si žáci mohli vyzkoušet na vlastní kůži, což bylo velmi atraktivní. Některé atrakce byly neustále v obležení žáků a nechtěli je opustit. V druhé polovině programu jsme navštívili přilehlý areál hvězdárny, kde jsme zhlédli doprovodný program v podobě 2D filmu a naučného dokumentu o výcviku kosmonautů. I zde si všichni přítomní program užili plnými doušky. Celý den byl podtržený i bezproblémovým průběhem celé akce.