Od 25. do 29. září proběhl na naší škole tradiční projektový Multikulturní týden, v rámci kterého si každá třída zvolila zemi, kterou bude reprezentovat. Naše třída si vybrala Francii. O této krásné zemi jsme se dozvěděli nové informace a zajímavosti ze světa sportu, gastronomie, památek a kultury. Také jsme se naučili pár základních slovíček jako bonjour, merci a au revoir. Nejvíce nás ale lákalo ochutnat nějaké francouzské dobroty, a proto jsme se rozhodli, že si upečeme croissanty, připravíme tradiční francouzskou bagetu a ochutnáme makronky. No nebudeme lhát, bylo to výborné!
V pátek jsme se zúčastnili prezentací jednotlivých zemí žáků druhého stupně. Seznámili jsme se s Irskem, Chorvatskem a Dánskem.
Celý týden byl obohacen ochutnávkou jídel z různých zemí ve školní jídelně.